Logo Tasarımı

 

Logo Nedir? İşletmeler neden logo' larına özen göstermelidirler? Anlamı olan, Özgün ve etkili bir logo çalışması sizlere neler kazandırabilir?

Logo; firmaların, şirketlerin ve şahısların kimliğini en net şekilde yansıtabileceği görsel bir öğedir. Sizin vizyonunuzu ve misyonunuz yansıtan ve eğer uygunsa hikayesinin olduğu bir logo çalışması kullanıcıların her zaman aklında kalacaktır. Gelişen dünyada kurulan işletmelerin ve şirketlerin sayısının her geçen gün artmasından dolayı Logo gibi gösel objeler daha fazla önem kazanmış durumdadır. Çünkü kuruluşlar iç kimliğinin yanısıra dış görünüş kimliğinin de en önemli konular arasında yer aldığını farketmiştir. Bundan dolayıdır ki; eski zamanlara göre logo tasarımı üzerine daha fazla yoğunlaşmış durumdadırlar.

Kuruluşların imzası niteliğinde olacak olan bu sembol ve işaretler, şirket kimliğini üstlenmek gibi ağır bir durumun üstesinden gelebilmelidir. Basılı yayın, reklam ve en önemlisi son kullanıcı tarafından ilk görünüşte kuruluşun ismini aklına getirecek bir logo çalışması sizlere her zaman olumlu bir geri bildirim olarak yansıyacaktır.

Bireysel olarak logo hazırlamak için piyasada bulunan ücretsiz programlar elbette vardır. Lakin bunun gibi durumlarda uzun vadede kuruluşun logoyu kullanımı sıkıntı oluşturabilmektedir. Bundan dolayı logo için gerekli yetkinliğe sahip bir ajans ile anlaşılması her zaman kuruluşların lehine olacaktır. Uzun vadede planlar dahilinde birçok farklı alanda kullanılacak olan Logo çalışması yine uzun vadede güncelliğini koruyabilmelidir.

Özet olarak, bir kuruluş için logo hazırlanırken, kuruluşun uzun vadede ki planları, misyon / vizyonu her daim gözetilmelidir. Ve bu bilgilerin ışığında bir çalışma hazırlanmalıdır. "Tek Fikir" ise bu konuda size uzman desteği sağlayabilecek ve sizlere bu konu hakkında yeterli derecede bilgilendirebilecektir. Neden sizinde etkili, özgün ve estetik görünümlü bir logo çalışmanız olmasın? Biz "Tek Fikir" olarak bu konu üzerine sizlere her zaman hizmet ve destek vermeye hazırız...

Unutmayın; Günümüzde görsel ve görsel objeler gittikçe daha fazla önem kazanmaktadır! Sizi tanımlayan bir logo piyasada imzanız niteliğindedir!..

Sosyal Medya' da Bize Katılın!

Sosyal ağlarda bulunan hesaplarımızı takip edin, bizim hakkımızda ki gelişmelerin tümüne hemen ulaşın ve görüntüleyin!